Blog Digitální fotoaparáty Sony CyberShot RX100 IV

Komapakt Sony CyberShot RX100 IV

Sony CyberShot RX100 IV

Představení kompaktu Sony CyberShot RX100 IV

Výkonný digitální kompakt Sony CyberShot RX100 IV patří ve své třídě mezi vysoce pokročilé kapesní fotoaparáty s řadou velmi zajímavých funkcí, který navíc poskytuje opravdu vynikající obrazové výsledky. Nový model navazuje na úspěchy předchozí generace a rozšiřuje stávající schopnosti zejména v oblasti záznamu videa.

Sony CyberShot RX100 IV (Mark 4) je na první pohled ve všech směrech podobný modelu RX100 III, který stále patří k tom nejlepšímu, co lze mezi kapesními fotoaparáty aktuálně pořídit. Inovovaný model si bere z předchozí generace to nejlepší a nově přidává upravený snímací čip s vlastní DRAM pamětí, který umožňuje 5x rychlejší vyčítání pixelů. Díky tomu zvládá pořizovat nejen vysoce kvalitní 4K UHD videosekvence, ale zejména také úžasná slow-motion videa, se kterými zachytíte svět kolem vás tak, jak ho ještě neznáte.

Elegantní hliníkový kompakt s nadstandardním obrazovým výstupem, který nově nabízí 4K video i jedinečné slow-motion videosekvence. Mějte vždy u sebe snadno přenositelný špičkový kompakt pro jakoukoliv příležitost.

Vysoce kompaktní a zároveň také poměrně lehké hliníkové tělo Sony CyberShot RX100 IV s výborným dílenským zpracováním se nese v duchu předchozí generace. Připravte se tedy na výklopný (nahoru o 180° a dolu o 45°) 3" displej s 1 228 800 body, který doplňuje vyskakovací 0.39" XGA OLED hledáček o rozlišení 2 359 296 bodů, který se jinak ukrývá v těle fotoaparátu. Špičkové parametry doplňuje povedený 2.9x zoomový (24 – 70 mm) objektiv Zeiss Vario-Sonnar T* se světelností F/1.8 – 2.8 vybavený optickou stabilizací obrazu, vestavěným 3EV ND filtrem a irisovou clonou se sedmi lamelami. Objektiv je také vybaven univerzálním prstencem pro snadné a rychlé ovládání vybraných funkcí.

Komapakt Sony CyberShot RX100 IV

Povedený digitální kompakt Sony CyberShot RX100 IV (Mark 4) je vybaven přepracovaným 1" snímačem Exmor RS CMOS s BSI technologií, který kromě 20.1 megapixelů využívá pokročilé zpracování signálu s vlastní pamětí DRAM. Ve spolupráci s obrazovým procesorem BIONZ X podává vynikající obrazové výsledky s rozumnou mírou šumu i při použití vyšších hodnot ISO. K dispozici máte i vylepšený typ ostření Fast Intelligent AF pracující na základě detekce kontrastu, který umožňuje při sériovém snímání pořizovat až 16 snímků za sekundu v plném 20 MPX rozlišení včetně možnosti kontinuálního ostření na pohybující se objekty.

Hlavní parametry

Na prví pohled nejvíce viditelnou změnou nového digitálního kompaktu Sony CyberShot RX100 IV jsou nově bohaté možnosti při záznamu videa. Kromě povedených videosekvencí ve Full HD rozlišení 1080p s 60 FPS můžete počítat se záznamem vysoce kvalitního 4K UHD videa v rozlišení 2160p s 30 snímky za sekundu. Mezi výjimečné funkce patří rozhodně HFR slow-motion videa, se kterými ve Full HD rozlišení 1080p dosáhnete 250, 500 nebo neuvěřitelných 1000 FPS, které vám umožní vstup do zcela jiného světa v rámci amatérského videa. Všechny videosekvence se pak ukládají se stereo zvukem v kvalitě Dolby Digital ve formátu XAVC S, MPEG-4 nebo AVCHD dle vašeho nastavení.

Digitální fotoaparát Sony CyberShot RX100 IV (Mark 4) podporuje aplikace PlayMemories, se kterými lze kompakt rozšířit o řadu dalších možností v podobě nových funkcí (Time-Lapse, Motion Shot, Star Trail...). K tomu účelu je fotoaparát vybaven bezdrátovou technologií WiFi a NFC, kterou samozřejmě využijete i pro rychlé sdílení vašich fotografií nebo při vzdáleném ovládání fotoaparátu z mobilního telefonu. V základním balení najdete kromě samotného kompaktu i akumulátor NP-BX1, nabíječku, USB kabel, pásek na zápěstí a samozřejmě také nezbytnou dokumentaci. V nabídce volitelného příslušenství si můžete zakoupit přenosnou brašnu, dálkovou WiFi spoušť nebo soupravu s rozšiřujícím gripem pro stabilnější úchop.


Vlastnosti Sony RX100 IV

Informace o Sony RX100 IV

Další články na blogu

Mohlo by vás zajímat

Porovnání digitálních fotoaparátů

Recenze na MegaZona.cz

Sponzorované odkazy

Nabídka fotoaparátů


Recenze digitálních fotoaparátů


MegaZona   O webu   Blog

Copyright 2014 - 2016 MegaZona.cz